BIP
PL EN
Stadion Miejski Concordia
Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/gospodarka/inwestycje-miasta/stadion-miejski-concordia
1 + 2
Wyślij wiadomość

ConcordiaBardzo sprawnie i bez problemów przebiegają prace modernizacyjne stadionu  miejskiego "Concordia". Zakończono prace przy budowie zadaszenia trybuny głównej, ułożone zostały też siedziska na których zasiądzie 2.827 widzów. Powstała też nowa bieżnia wraz z drenażem, który usytuowany jest na styku bieżni i płyty boiska (system podobnym do odwodnienia często stosowanego na basenach). Woda kanalikami będzie odprowadzana na zewnątrz bieżni do zbiornika retencyjnego. Pozwoli to wykorzystywać wodę z opadów np. do podlewania murawy.

 

Bieżnia przystosowana jest do biegów na 100 m, 400 m oraz do biegu z przeszkodami (zgodnie z przepisami IAAF). Wykonano rozbiegi do skoków wzwyż, w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem.
W nowo wybudowanym budynku klubowym trwają prace wykończeniowe. Do zakończenia prac pozostało jeszcze wybudowanie parkingu od strony ulicy Żwirki (na zadanie to rozpisany był osobny przetarg).
Zmodernizowany obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych – wjazd, miejsca parkowania, miejsca na widowni oraz sanitariaty.

Modernizacja stadionu miejskiego "Concordia" przebiega zgodnie z harmonogramem i zakończy się jesienią tego roku.

Przypominamy, że modernizacja stadionu miejskiego "Concordii" trwa od maja 2009 roku.
W ramach inwestycji powstał już nowy, dwukondygnacyjny budynek klubowy o powierzchni użytkowej 476,9 m2 i kubaturze 2.185 m3. Na parterze będą znajdować się przebieralnie z natryskami dla zawodników oraz pomieszczenia dla sędziów, obserwatorów i pierwszej pomocy. Na piętrze pokoje dla dziennikarzy, monitoringu, sala konferencyjna, niewielki bufet, pomieszczenia gospodarcze i sanitariaty. Wykonano także nowe trybuny i wygrodzono sektor dla widzów drużyny gości.

EFRRtagi: concordia,


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl