Wyszukiwanie

O tkaninie w ODA

„Tkanina jako forma kreacji artystycznej” to temat kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Sztuki, który organizowany jest w Ośrodku Działań Artystycznych.

Konkurs o rotmistrzu Pileckim

Ruszyła siódma edycja konkursu historycznego dla młodzieży ponadgimnazjalnej „Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 lutego.

Wydarzyło się w 2016 roku

Za nami kolejny pracowity i interesujący rok. Przedstawiamy najważniejsze i najciekawsze wydarzenia minionych 12 miesięcy, które znalazły się na www.piotrkow.pl.

MSZ i Kancelaria Prezydenta w Piotrkowie

Grupa robocza złożona z pracowników Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych gościła wczoraj w Piotrkowie Trybunalskim.

XIV Memoriał im. Jana Kruza

W minioną niedzielę rozegrano XIV Memoriał im. Jana Kruza w Halowej Piłce Nożnej Klubów Abstynenckich. Organizatorem rywalizacji było Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk”.

Niech spełniają się życzenia…

…taki tytuł nosił bożonarodzeniowy taneczny spektakl, który w sobotę (10.12) odbył się w Szkole Podstawowej nr 12.

Piotrkowskie kapliczki w OEA

W  czwartek (1.12) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK odbył się wernisaż prac fotograficznych oraz rękodzieła uczestników warsztatów artystycznych działających w ramach Klubu Seniora.

Wielki występ karateków

Sześć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli karatecy piotrkowskiego klubu Oyama Karate Washi podczas Mistrzostw Europy.

O Stronczyńskim w Muzeum

Na początku tygodnia w Muzeum odbyła się konferencja naukowa poświęcona postaci Kazimierza Stronczyńskiego. Sesję zorganizowano z okazji 120. rocznicy śmierci piotrkowianina.

Rozmowy o bezpiecznym kibicowaniu

W poniedziałek (14.11) w Urzędzie Miasta doszło do spotkania przedstawicieli Urzędu Miasta, Policji, klubów UKS Concordia 1909 i PKS Polonia oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zorganizowano je z powodu zajść, do jakich doszło na trybu...

"Kandy" z Medalem Europejskim

Piotrkowska firma Kandy została nagrodzona Medalem Europejskim. Z gratulacjami do przedsiębiorstwa udali się dziś (3.11) przedstawiciele władz miasta.

Klub historyczny w Muzeum

Z inicjatywy Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w piotrkowskim Muzeum odbył się wykład poświęcony obchodom milenijnym w 1966 roku.