Wyszukiwanie

O Stronczyńskim w Muzeum

Na początku tygodnia w Muzeum odbyła się konferencja naukowa poświęcona postaci Kazimierza Stronczyńskiego. Sesję zorganizowano z okazji 120. rocznicy śmierci piotrkowianina.

Rozmowy o bezpiecznym kibicowaniu

W poniedziałek (14.11) w Urzędzie Miasta doszło do spotkania przedstawicieli Urzędu Miasta, Policji, klubów UKS Concordia 1909 i PKS Polonia oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zorganizowano je z powodu zajść, do jakich doszło na trybu...

"Kandy" z Medalem Europejskim

Piotrkowska firma Kandy została nagrodzona Medalem Europejskim. Z gratulacjami do przedsiębiorstwa udali się dziś (3.11) przedstawiciele władz miasta.

Klub historyczny w Muzeum

Z inicjatywy Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w piotrkowskim Muzeum odbył się wykład poświęcony obchodom milenijnym w 1966 roku.

Obchody milenijne w 1966 roku

„Obchody milenijne w 1966 roku” to tytuł najbliższego wykładu zorganizowanego w ramach spotkań z Klubem Historycznym im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Prelekcja w najbliższy piątek o godzinie 11.00 w piotrkowskim Muze...

O szkle w DKS

Już w najbliższy czwartek (20.10) w Ośrodku Działań Artystycznych zaplanowano kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki. Tym razem tematem będzie szkło.

Szkoła wizażu dla seniorów

Piotrkowscy seniorzy mieli wyjątkowę okazję zapoznać sie z tajnikami tworzenia makijażu. Wszytsko dzięki zajęciom zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Artsystycznej.

„Delfinki” wypływały medale

Sześć medali i kilka rekordów życiowych – to dorobek pływaków UKS Delfin podczas V Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego, który zorganizowano w weekend w Tarnowskich Górach.

„Boczny Tor” z wyróżnieniem

Grupa teatralna „Boczny Tor” została wyróżniona  podczas 22. Zgierskich Spotkań Małych Teatrów. To kolejny sukces Klubu Seniora z Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK w Piotrkowie.

PKS Polonia u prezydenta

Dziś (5.10) w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie wiceprezydenta Andrzeja Kacperka z przedstawicielami PKS Polonia. Spotkanie miało związek z sobotnimi wydarzeniemami i brakiem wyjazdu piotrkowskich piłkarzy na mecz o mistrzostwo IV ligi z Wartą ...

Medale „Delfinków”

Aż dziewięć medali zdobyły pływaczki UKS Delfin podczas zawodów o Puchar Rosomaka, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich. Nasze zawodniczki krążki zdobywały zarówno indywidualnie,  jak i w sztafecie.

Klub historyczny w Muzeum

Piotrkowskie Muzeum zorganizowało wczoraj (15.09) spotkanie klubu historycznego. Udział wzięła w nim piotrkowska młodzież oraz osoby zainteresowane historią regionu.