Dzisiaj: Czwartek 20 lutego 2020

„Staś i Zła Noga”…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
zdjęcie
… to tytuł spektaklu teatralnego, który będzie można obejrzeć w niedzielę (6.10) w Miejskim Ośrodku Kultury. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie MOK.
„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. Jak więc potoczą się ich historie?

Spektakl powstał na podstawie komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi” autorstwa Tomasza „Spella” Grządzieli i jest koprodukcją Teatru Śląskiego w Katowicach i Teatru Lalki i Aktora ATENEUM. Niezwykłość tego przedsięwzięcia tkwi w tym, że na równi z młodym widzem, przygodami Stasia, Złej Nogi i ich mamy wzruszają się i bawią rodzice czy dziadkowie.
Spektakl spotkał się bardzo przychylnym odbiorem krytyków i widowni teatralnej. Dostał się do finału 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także znalazł się w gronie 15 finalistów projektu „Teatr Polska”.

6 października (niedziela) o godz. 18.00 zagości na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzięki projektowi TEATR POLSKA spektakl będzie można obejrzeć bezpłatnie, za okazaniem wejściówki, którą odebrać można w kasie MOK.
← powrót