Bezpieczni w czasie zimy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
zdjęcie
Ponad 1600 dzieci wzięło udział w pogadankach „Edukacja dla bezpieczeństwa - bezpieczni w czasie zimy”. Akcja organizowana była w piotrkowskich szkołach podstawowych.
Prelekcje prowadzone były przez pracowników Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta oraz piotrkowskich strażaków i odbywały się w ramach prgramu "Bezpieczne Miasto 2018".

-  Oprócz zajęć teoretycznych i zabaw edukacyjnych, przewidziano dla uczestników akcji zajęcia praktyczne m.in. dotyczące funkcji i działania czujki czadu (detektora tlenku węgla) – opowiadają organizatorzy.
Jak zaznaczają podczas prelekcji poruszano problematykę dotyczącą m.in. poruszania się zimą po drogach, zachowania ostrożności podczas zabaw na lodzie, potrzebę stosowania znaków odblaskowych, zachowania szczególnej ostrożności przy typowaniu miejsc przeznaczonych do zjeżdżania na sankach czy nartach oraz niebezpieczeństw wynikających z zabawy petardami, sztucznymi ogniami.

Podczas prowadzonych prelekcji pedagogom i uczniom zostały przekazane dwa rodzaje ulotek informacyjnych dotyczących  postępowania w przypadku zagrożeń powodowanych przez czad i pożar.
← powrót