Dzisiaj: Poniedziałek 30 marca 2020

Czarnobyl na fotografiach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
zdjęcie
„Czarnobyl – strefa wykluczenia” - to tytuł wystawy fotografii autorstwa Tomasza Zielińskiego, którą będzie można oglądać w Galerii „Śnieżne Krużganki”. Wernisaż odbędzie się w niedzielę (1.03) o godz. 18.00.
Wszystkie przedstawione na wystawie zdjęcia zostały wykonane w trakcie trzech wypraw autora zrealizowanych w latach 2017-2019.
- Pierwszy raz Czarnobyl odwiedziłem w 2017 – mówi Tomasz Zieliński, autor wystawy.
- Wtedy też zrodził się pomysł ukazania go jako miejsca związanego nie tylko z tragedią tysięcy osób i w dalszym ciągu niebezpiecznego, ale też ciekawego w swojej wyjątkowości. Cisza, pustka, przestrzeń, nutka tajemnicy i konieczność zachowania daleko idącej ostrożności towarzyszy tu każdemu uderzeniu serca. Eksploracja tego obszaru to nie tylko materiał zdjęciowy. To historie ludzi, którzy pracują tam w chwili obecnej: strażaków, przewodników, dozymetrystów. To historie ludzi, którzy przebywali tam w chwili awarii i powrócili po latach do swoich wsi, by stać się jedynymi mieszkańcami w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę (1.03) o godz. 18.00 w Galerii „Śnieżne Krużganki”. Zaraz po wernisażu zaplanowano spotkanie, na którym autor wystawy opowie o swoich wędrówkach po strefie wykluczenia. Wystawę można oglądać do 8 kwietnia 2020 r.
← powrót