Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Ekonomik w Esslingen

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
zdjęcie
Już po raz piętnasty młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Piotrkowie uczestniczyła w wymianie z zaprzyjaźnioną szkołą w Esslingen. W tegorocznej odsłonie wzięło udział dwunastu uczniów oraz troje opiekunów.
Piotrkowska delegacja na czas pobytu zamieszkała u niemieckich rodzin, uczestnicząc w ich życiu codziennym oraz realizując program przygotowany przez gospodarzy. W tym roku – ze względu na piętnastą rocznicę trwania wymiany przez kilka dni w Esslingen gościła również Joanna Białaczewska, Dyrektor ZSP nr 5.

Młodzież „Ekonomika” nie mogła narzekać na nudę. W programie znalazł się czas na zwiedzanie, zabawę oraz naukę. Wizytę rozpoczęto od oficjalnego spotkaniu z Dyrekcją szkoły w Esslingen oraz przedstawicielami Ratusza zajmującymi się współpracą partnerską miast i szkół.
W trakcie wyjazdu młodzież miała okazję poznać miasto i jego zabytki, a także uczestniczyć w zajęciach szkolnych u goszczącej młodzieży.

Jednym z punktów programu była wizyta w Ludwigsburgu, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Centralę Badania Zbrodni Narodowosocjalistycznych. W kolejnych dniach delegacja z Ekonomika bawiła się w  jednym z największych parków rozrywki w Europie – Europark, parku linowo – wspinaczkowym - Klettenwald oraz zwiedziła Strasburg, okolice Esslingien i fabrykę Mercedesa.

Mimo zmęczenia, wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i już nie mogą doczekać się  przyszłorocznej wymiany, podczas której będą gościć niemieckich kolegów u siebie.
← powrót