Festiwal Nauk w „Budowlance”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
zdjęcie
W minionym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbył się IV Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych.
Festiwal to jedno z największych przedsięwzięć edukacyjnych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, które promuje wartość kształcenia technicznego. W tegorocznej edycji uczestniczyło około 1000 osób z 25 szkół podstawowych i gimnazjów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji były nowoczesne technologie w budownictwie i architekturze, drogownictwie, geodezji, ochronie środowiska, odnawialnych źródłach energii oraz informatyce. Dodatkowo młodzież mogła poznać technologię VR, dzięki której uczestnik  przenosi się do wirtualnego świata, a także zobaczyć pokazy druku 3D.
- Był to dzień, w którym młodzież uczyła się w sposób, jaki lubi. Uczestnicy brali udział w doświadczeniach, eksperymentach i warsztatach zorganizowanych w formie nowoczesnej stacji badawczej kierowanej przez profesjonalistów – podkreśla Edyta Wiernicka, dyrektor „Budowlanki” dziękując wszystkim wykładowcom, firmom partnerskim oraz sponsorom.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni wyższych   przedstawicieli firm partnerskich. Wśród prelegentów znaleźli się także pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Miejskiej Biblioteki Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcie prowadzone przez Adama Gospodarczyka promujące skuteczną naukę online.
Podczas IV Piotrkowskiego Festiwalu Nauk Technicznych odbyły się także dwa konkursy: na kreatywne pisanie „Mityczni bohaterowie zdobywają zawód w Budowlance” oraz konkurs informatyczny „Komputer na maxa”.
← powrót