Grad medali dla tancerek z "Jaskółczyna"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
zdjęcie
Jedno pierwsze, jedno drugi i jedno trzecie miejsce wytańczyły zespoły: „AEROBIK”, „MAXI AEROBIK” i  „PERŁA” z Klubu Kultury „Jaskółczyn” w XIV Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2019.
 
W minioną sobotę (6.04) zespoły taneczno-akrobatyczne: „AEROBIK”, „MAXI AEROBIK” i  „PERŁA” z Klubu Kultury „Jaskółczyn” wzięły udział w  XIV Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2019.
Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 1300 tancerzy z całej Polski, którzy zaprezentowali się w 75 układach choreograficznych z podziałem na kategorie taneczne i wiekowe.

Jury nagrodziło piotrkowskie grupy za wysoką technikę wykonania, poziom akrobatyczny, pracę z rekwizytem oraz odpowiedni dobór muzyki i kostiumów przyznając: I miejsce zespołowi „PERŁA” za układ „Nitka za nitką” w kategorii inscenizacja taneczna do 10 lat, II miejsce zespołowi „AEROBIK” za układ „Roztańczona Sowa z Piotrkowa” w kategorii inne formy 12-15 lat oraz III miejsce „MAXI AEROBIK” za choreografię „Rafa oceanu” w kategorii taniec współczesny powyżej 16 lat.

Tancerki z „Jaskółczyna” należą do Polskiej Federacji Tańca Sportowego. Podczas pierwszego udziału w Pucharze Świata Tańca Sportowego International Dance Federation World Cup 219 w Uniejowe reprezentantka zespołu „Maxi Aerobik” Kinga Klimczyk zdobyła III miejsce w kategorii solo fantasy show powyżej 17 lat.
Obecnie wszystkie grupy przygotowują się do kolejnych festiwali i konfrontacji tanecznych w kraju i zagranicą, a także pracują nad nowymi choreografiami. 
 
← powrót