Komunikatkomunikat
  • UWAGA! W związku ze zmianą operatora sieci telefonicznej czasowo niedostępny będzie numer telefonu służby dyżurnej Straży Miejskiej 986. Zgłoszenia można kierować pod numerem telefonii komórkowej 669 997 986.   ∗

Grünberg w „Budowlance”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
zdjęcie
W minionym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbyło się spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem, reżyserem filmu pt. „Karski i władcy ludzkości”. Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu.
Sławomir Grünberg - znany operator, producent filmowy i telewizyjny - spotkał się z młodzieżą piotrkowskiej budowlanki i I Liceum Ogólnokształcącego, aby porozmawiać o kulisach powstawania filmu, którego bohaterem jest Jan Karski. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież miała okazję obejrzeć film Grünberga i poznać dokładnie historię człowieka, który odkrył przed światem Holocaust.

Oprócz spotkania ze znanym twórcą młodzież uczestniczyła także w warsztatach: „Tu Stacja ANIMACJA” – zajęcia pokazujące, jak tworzy się animację poklatkową, oraz  „Andrzej Wajda - spotkanie z mistrzem”, podczas którego uczniowie pogłębili wiedzę na temat bogatego dorobku reżysera. Warsztaty prowadzili edukatorzy Muzeum Kinematografii w Łodzi, które jest autorem projektu.
Spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem odbyło się w ramach projektu pt. „ Odyseja Filmowa 2017”, realizowanego przez uczniów klasy IV Technikum Informatycznego ZSP i PO-W nr 3.
← powrót