Dzisiaj: Poniedziałek 18 grudnia 2017

Grünberg w „Budowlance”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
zdjęcie
W minionym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbyło się spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem, reżyserem filmu pt. „Karski i władcy ludzkości”. Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu.
Sławomir Grünberg - znany operator, producent filmowy i telewizyjny - spotkał się z młodzieżą piotrkowskiej budowlanki i I Liceum Ogólnokształcącego, aby porozmawiać o kulisach powstawania filmu, którego bohaterem jest Jan Karski. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież miała okazję obejrzeć film Grünberga i poznać dokładnie historię człowieka, który odkrył przed światem Holocaust.

Oprócz spotkania ze znanym twórcą młodzież uczestniczyła także w warsztatach: „Tu Stacja ANIMACJA” – zajęcia pokazujące, jak tworzy się animację poklatkową, oraz  „Andrzej Wajda - spotkanie z mistrzem”, podczas którego uczniowie pogłębili wiedzę na temat bogatego dorobku reżysera. Warsztaty prowadzili edukatorzy Muzeum Kinematografii w Łodzi, które jest autorem projektu.
Spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem odbyło się w ramach projektu pt. „ Odyseja Filmowa 2017”, realizowanego przez uczniów klasy IV Technikum Informatycznego ZSP i PO-W nr 3.
← powrót