Dzisiaj: Poniedziałek 22 paździenika 2018

Innowacyjne warsztaty

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
W środę (8.11) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK po raz pierwszy odbyły się wspólne warsztaty komputerowe dla seniorów i dzieci przeprowadzone metodą 121digital.
- Dzieci wcieliły się w rolę trenerów, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z seniorami w zakresie nowoczesnych technologii – opowiada Liliana Adaszek Kierownik OEA MOK dodając, że to innowacyjna metoda zajęć.
- Anita Góra, instruktor warsztatów komputerowych, poznała ją podczas międzynarodowego szkolenia na Łotwie w projekcie: „Social Inclusion through Digital Skills and Intergenerational Learning”, a następnie wprowadziła na swoich warsztatach – dodaje Liliana Adaszek.

Ideą tej metody jest praca indywidualna. Polega na spotkaniu dwóch osób z dwóch generacji: młodzieży będących trenerami i seniorów będących słuchaczami. Pozwala ona na pracę w indywidualnym tempie, dostosowanym do możliwości seniora.
- Spotkanie to przyczyniło się również do nawiązania przyjaznych relacji między pokoleniami i rozwinęło wrażliwość dzieci na problemy ludzi starszych – podsumowuje Kierownik OEA MOK.
← powrót