„Jedenastka” wie, jak chronić dane

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
zdjęcie
Szkoła Podstawowa nr 11 z sukcesem zakończyła udział w ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”. Organizatorem projektu był Urząd Ochrony Danych Osobowych.
W tegorocznej edycji programu wzięło udział ponad 300 szkół i zrealizowano ponad 50 tys. zajęć poświęconych ochronie danych osobowych. Uczniowie „jedenastki” wraz z koordynatorem projektu zostali zaproszeni do udziału w konferencji w Warszawie na PGE Narodowym podsumowującej VIII edycję Programu. Seminarium było okazją do prezentacji najciekawszych inicjatyw edukacyjnych podejmowanych przez szkoły, nauczycieli i uczniów w roku szkolnym 2017/2018 oraz omówienia realizacji Programu Sprawnościowego.

Szkoła Podstawowa nr 11 spośród zaproszonych placówek otrzymała najwięcej nagród i honorowych tytułów, w tym m.in. Certyfikat Ochrony Danych Osobowych, tytuł Badacza Danych Osobowych oraz wyróżnienie w konkursie za nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu uczniów oraz promowanie wartości ochrony danych osobowych.

Z kolei wśród nagród indywidualnych, aż pięć z czternastu przypadło uczniom jedenastki. Alicja Wrońska, Zuzanna Aleksandrowicz, Daria Małgorzaciak i Jan Jakubczak zajęli III miejsce oraz otrzymali tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie na film, infografikę i mini-poradnik pt.: „Mój pierwszy telefon - ochrona prywatności w sieci”. Wyróżnienia w tym samym konkursie otrzymały Natalia Stawarz, Emilia Wnęk, Lena Kowalczyk i Agata Kowalczyk. Z kolei Wiktoria Wróbel, najbardziej aktywny uczeń, otrzymała tytuł „Młodego Inspektora UODO”.

Realizowany przez szkołę projekt składał się z trzech etapów, które obejmowały przeszkolenie pracowników, organizowanie zajęć, projektów i innych działań związanych z tematyką ochrony danych osobowych, czy w końcu opracowanie autorskich scenariuszy lekcji oraz udział w konkursach.
← powrót