Jerzy Bralczyk w MBP

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
zdjęcie
Profesor Jerzy Bralczyk będzie  gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z autorytetem z dziedziny językoznawstwa odbędzie się w czwartek  (27.04).
Jerzy Bralczyk to  polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Większości Polakom znany z radiowej audycji „ Słowo o słowie”, w której udziela porad językowych, przedstawia ciekawostki o znaczeniu , pochodzeniu i skojarzeniach różnych słów z języka polskiego. 
-Istotną rolę w moim życiorysie odgrywa działalność popularyzatorska – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa-  opowiada o sobie prof. Jerzy Bralczyk i podkreśla , że jako ekspert językowy od lat służy konsultacjami różnym instytucjom oraz bywa jurorem w konkursach o charakterze językowym.
Na koncie  profesora znajdują się także publikacje : „ Język na sprzedaż”, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”, „Leksykon zdań polskich”, „444 zdania polskie”, „500 zdań polskich”, czy „W drogę”.
Początek spotkania godz. 17.00 w Czytelni dla dorosłych MBP (ul. Jerozolimska 29).
 
← powrót