Konkurs ekologiczny dla uczniów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
zdjęcie
„Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” to tytuł V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego. Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych.
Dlaczego tak ważna jest selektywna zbiórka odpadów? Dlaczego współczesny świat wciąż szuka nowych rozwiązań dla recyklingu i dlaczego coraz więcej przedmiotów projektuje się w tzw. cyklu zamkniętym? Odpowiedzi na te pytania można poznać biorąc udział w konkursie ekologicznym.

Skierowany jest on do dzieci i młodzież z klas 3-7 szkół podstawowych. Konkurs już się rozpoczął i potrwa do 30-tego marca 2019.
Jak co roku dla uczestników przygotowano ciekawe gry edukacyjne. Odbędzie się wirtualna rozgrywka w recyklingu elektroodpadów - Liga Elektrorecyklingu. Ekozespoły będą także wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach. Wezmą one udział w kampanii „STOP jednorazowemu plastikowi”.

W kwietniu jury oceni nadesłane prace konkursowe i przyzna nagrody - przyrodnicze i techniczne wyjazdy studialne. Konkurs jest bezpłatny, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie www.chlorofil.com.pl
← powrót