Malarska wystawa w Centrum

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
W Centrum idei „Ku Demokracji” od najbliższej niedzieli (13.01) będzie można oglądać nową malarską wystawę. W galerii „U Panien” będzie można oglądać prace Włodzimierza Bobryka.  
Włodzimierz Bobryk urodził się w 1968 roku w Lubieniu Wielkim koło Lwowa na Ukrainie. Ukończył Państwową Zawodową Szkołę Sztuk Plastycznych w Równem, a następnie Państwowe Liceum Sztuk Pięknych im. E. Wuczetycza w Dniepropietrowsku. Dyplom artysty malarza i nauczyciela sztuk pięknych w pracowni malarstwa Grzygoriego Czernetiego. Uczestniczył w licznych wystawach i plenerach na Ukrainie i za granicą. Brał udział w konserwacji i renowacji wystroju wielu cerkwi.
Posiada wielki dorobek artystyczny. Ulubione tematy to pejzaż i martwa natura. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych (m.in. w galerii sztuki współczesnego malarstwa Muzeum „Prado” w Madrycie) oraz w wielu prywatnych kolekcjach: Ukraina, Litwa, Rosja, Polska, Czechy, Belgia, Franja, Holandia, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, USA.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wejście od pl. Kościuszki.
Prace Włodzimierza Bobryka będzie można oglądać do 12 lutego.
← powrót