Międzynarodowa integracja w Klubie Seniora

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
zdjęcie
W miniony piątek (5.10) Klub Seniora działający przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedzili goście z zagranicy. Seniorzy z Austrii, Francji i Łotwy przybyli do Piotrkowa w ramach projektu SINDI.
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK prowadzi zajęcia zarówno z dziećmi i seniorami. Pracownicy nie ustają w wysiłkach, aby zapewnić swoim podopiecznym atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu i motywować do zdobywania nowych umiejętności. Jednym ze sposobów realizacji tego  celu jest współpraca z organizacjami pozarządowymi. Jej rezultatem jest między innymi inicjowanie kontaktów zagranicznych.
- Kadra OEA jest otwarta na nowe pomysły, inicjatywy, kontakty, bo to służy rozwojowi placówki. W marcu tego roku przedstawiciele Klubu Seniora wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu w Austrii w ramach projektu SINDI. Piątkowa rewizyta gości z Austrii, Francji i Łotwy odbyła się  w ramach tego samego projektu – mówi Magdalena Ciżewska, starszy instruktor MOK.

Podczas pobytu w Piotrkowie delegacja seniorów zwiedziła siedzibę OEA, zapoznała się z jego działalnością na rzecz seniorów a także wzięła udział we wspólnych zajęciach. Goście mieli także okazję obejrzeć aktualną wystawę fotograficzną litewskiego fotografa.
Z kolei dla  polskich seniorów była to świetna okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów towarzyskich, odświeżenia  znajomości języków angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego, czy francuskiego.
Klub Seniora w OEA działa od 2011 roku , a oferta skierowana do dorosłych (60+) jest bardzo bogata i obejmuje warsztaty: plastyczne, fotograficzne, ceramiczne, decoupage, teatralne, wokalne, taneczne, kabaretowe,  komputerowe, chór seniora „Radość Życia” oraz  koło brydżowe. 
← powrót