Dzisiaj: Poniedziałek 24 czerwca 2019

MOK zaprasza do teatru

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
zdjęcie
„Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to tytuł spektaklu teatralnego na który w najbliższą niedzielę (17.03) zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.
Reżyserem i autorem spektaklu jest Joanna Szczepkowska i to ona będzie grać w nim główna rolę. Wybitnej aktorce na scenie partnerować będzie Jan Jurkowski.

Kiedy artysta podejmuje decyzję o wycofaniu ze świata, zaczyna się dochodzenie: czy to kwestia nieprzystosowania? Utraty talentu? Wyniosłości? I przede wszystkim: czy ma do tego prawo? Przywykliśmy do nieprzerwanej obecności gwiazd w przestrzeni medialnej, do ciągłych wiadomości na temat ich życia prywatnego i do konieczności bycia dostępnym dla widzów oraz dziennikarzy. Ale czy naprawdę jest to obowiązek artysty?
W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, dojrzała kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

Spektakl odbędzie się 17 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK. Cena biletu wynosi 40 zł. Bilety można nabywać w MOK przy al. 3 Maja 12 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:30).
← powrót