Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Nastolatki z IV LO decydują o sobie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
zdjęcie
„Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie” – tak nazywa się projekt, w którym uczestniczyły uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim. Celem przedsięwzięcia było ukazanie młodym dziewczętom różnych dróg kariery zawodowej.
Projekt był realizowany od kwietnia do końca lipca, jako jeden z 31 pomysłów realizowanych w całej Polsce w ramach wprowadzania młodych ludzi na drogę zawodową. W ramach projektu uczennice, m.in. odbyły dwudniową wizytę w Warszawie, gdzie spotkały się z kobietami wykonującymi zawody uważane za typowo męskie. Miały okazję porozmawiać z pracownicami dużej, międzynarodowej korporacji, radczynią prawną, kulturoznawczynią oraz odbyć warsztaty PR. Z kolei dziewczęta z klasy sportowej zdecydowały się na odwiedzenie Szkółki Piłkarskiej Legii oraz spotkanie z kickboxerką Klarą Kleczkowską, złotą medalistką Mistrzostw Polski 2018 roku w Kick Light.
 
- Bardzo zależało nam, żeby bohaterki innowacji zasmakowały prawdziwego życia zawodowego nie tylko na poziomie spotkań, ale także podczas przygotowywania wizyty. Podczas szeregu warsztatów i konsultacji dziewczęta praktykowały m.in. samodzielną organizację wyjazdu, umawianie spotkań, czy zarządzanie budżetem - podsumowują Martyna Kwiatkowska i Bożena Kwiatkowska, pomysłodawczynie i realizatorki projektu i zaznaczają.
- Te wszystkie zadania pozwoliły dziewczętom poczuć, że efekty działań są wprost proporcjonalne do ich zaangażowania.
 
Projekt otrzymał wsparcie w ramach projektu grantowego „TransferHUB generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”. TransferHUB to przestrzeń, w której innowatorzy testują, rozwijają i szlifują swoje pomysły na działania społeczne.
← powrót