Dzisiaj: Poniedziałek 22 paździenika 2018

O cukrzycy w MBP

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
zdjęcie
Cukrzyca typu 1 będzie tematem spotkania edukacyjnego, które odbędzie się w czwartek (15.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prelekcje poprowadzi Małgorzata Olewińska, edukator społeczny z Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
14 listopada w całym kraju  obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, zwanej epidemią XXI wieku. Choruje na nią coraz więcej ludzi, a szczególny wzrost zachorowań obserwuje się u dzieci i ludzi młodych. Są różne typy cukrzycy. Warto znać jej objawy i zagrożenia, jakie niesie ze sobą przewlekły podwyższony poziom cukru we krwi.

Z tej dnia walki z cukrzycą piotrkowska książnica przygotowała spotkanie edukacyjno-motywacyjne, w trakcie którego edukator społeczny Małgorzata Olewińska przedstawi istotę choroby i trochę faktów z historii cukrzycy, wskaże różnice w typach cukrzyc, opowie o leczeniu z wykorzystaniem najnowszych technologii.
- Postaram się spojrzeć na cukrzycę przez pryzmat codziennych wyzwań i wskazać drogę do realizacji celów życiowych diabetyka z cukrzycą u boku - mówi Małgorzata Olewińska z PTD, zapraszając wszystkich zainteresowanych do piotrkowskiej książnicy.

Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP (ul. Jerozolimska 29).
← powrót