Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

O Wyspach Owczych w Centrum

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
zdjęcie
Centrum idei „Ku Demokracji” zaprasza na prelekcję Witolda Stawskiego poświęconą Wyspom Owczym. Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się jutro (8.06) na dziedzińcu Centrum.
Witold Stawski podróżuje od zawsze. Urodzony w Piotrkowie, mieszka tu i pracuje. Ze swoich podróży przywozi fotografie i przemyślenia, które czasem zapisuje w postaci reportaży, a czasem wierszy. Najbardziej lubi miejsca, gdzie ludzie żyją własnym rytmem, w harmonii z przyrodą, bez zgiełku ze strony przypadkowych turystów. Takie niewątpliwie są Wyspy Owcze, którym podróżnik poświęci najbliższe spotkanie.

- Niewiele tu połączeń lotniczych, a prom z Danii płynie 30 godzin! Pogoda na Wyspach jest nieobliczalna, a właściwie obliczalna: cały czas pada deszcz i tylko w przerwach świeci słońce. Sami mieszkańcy mówią z sarkastycznym uśmiechem, że lato było w tym roku w środę. Na co dzień zamknięci w swoich domach w wioskach i osadach, zostali niejako zmuszeni do życia społecznego. Pomagają sobie nawzajem, uczestniczą chętnie we wspólnych akcjach i wyborach politycznych. Bawią się głośno i długo podczas festynów i festiwali. Nie przeszkadza im deszcz, ani wiatr. Tańczą i kąpią się w zimnym Atlantyku. Dbają o swoją kulturę, język, muzykę i swoje tradycje. Nie zawsze znajduje to zrozumienie u innych –  tak zapamiętał Wyspy Witold Stawski, chcący podzielić się wrażeniami z kolejnej podróży.

Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.30 na dziedzińcu CiKD. Wstęp wolny.
← powrót