OEA nad Pilicą

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
zdjęcie
Pierwszy tydzień sierpnia niepostrzeżenie minął uczestnikom świetlic artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury.
Organizowane w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK warsztaty wokalne, taneczne, teatralne, plastyczne i fotograficzne wypełniły dzieciom czas w poniedziałek i czwartek.  We wtorek z opiekunami udały się do Miejskiego Amfiteatru, aby uczestniczyć w spotkaniu z Protem i Filipem.
Kolejny dzień to oczywiście kino. „Był sobie pies” to film, który pokazał dzieciom historię z punktu widzenia czworonoga. Dla wielu z nich zaskoczeniem było, jak pies może czuć i odbierać nasze zachowania.

Tydzień zakończono wycieczką do Skansenu Rzeki Pilicy. To pierwsze w Polsce muzeum na otwartej przestrzeni, poświęcone rzece. Zgromadzone tam zbiory są nierozerwalnie związane z dziejami Pilicy. Najważniejszym obiektem jest drewniany młyn wodny. Wnętrze budynku zajmuje ekspozycja, której głównymi elementami są ruchome modele młynów wodnych oraz kamienie młynarskie pochodzące z nieistniejących już młynów z dorzecza Pilicy. Jest to największa tego typu kolekcja w Polsce.

Ponadto dzieci mogły posłuchać i zobaczyć jak dawniej żyło się, pracowało i ubierało na wsi. Oprócz tego, zwłaszcza chłopcy, mieli okazję podziwiać skarby II wojny światowej wyłowione z Pilicy – czołgi, armaty i ciągniki artyleryjskie.
Na koniec wycieczki uczestnicy świetlic wybrali się na spacer wokół Niebieskich Źródeł, o których wcześniej opowiadała w Skansenie pani przewodnik.
← powrót