Olimpijka w „Budowlance”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
zdjęcie
Karolina Mirż to pierwsza uczennica w historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie, która została laureatką centralnych zawodów 31. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

 
Finał Centralny 31. OWiUB odbył się w Zielonej Górze. Wśród laureatów olimpiady znalazła się Karolina Mirż, uczennica klasy III TB z ZSPiPO-W nr 3 w Piotrkowie, udowadniając że „Budowlanka” to nie tylko szkoła dla mężczyzn. O zaszczytne tytuły laureatów i finalistów walczyło podczas zawodów III stopnia 82 uczestników z 41 szkół.
- To wielki sukces, gdyż olimpiada wymaga wiedzy wykraczającej poza program technikum - nie kryje dumy Edyta Wiernicka, dyrektor "Budowlanki" i podkreśla. - Aby wspiąć się na szczyty olimpijskie, potrzeba samozaparcia, wytrwałości i poświęcenia.

Przy okazji zawodów wręczono również dyplomy dla najlepszych szkół poszczególnych okręgów. ZSPiPO-W nr 3 znalazł się  na drugim miejscu w okręgu warszawskim.
Najlepsi, w tym Karolina, obok dyplomów, medali i nagród rzeczowych, otrzymują na świadectwie ukończenia szkoły celujące oceny z przedmiotów zawodowych objętych programem olimpiady. Ponadto olimpijczycy mają już teraz gwarancję wstępu na kierunek budownictwo oraz kierunki pokrewne wszystkich uczelni wyższych w Polsce, z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.
Organizatorem olimpiady był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
← powrót