Orkiestra Dęta zagrała w Żagubicy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
zdjęcie
Miejska Orkiestra Dęta wystąpiła podczas XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja w Żagubicy. Festiwal odbył się na przełomie czerwca i lipca.
Piotrkowianie zagrali podczas uroczystego otwarcia festiwalu, które odbyło się w Domu Kultury w Żagubicy. Zgodnie z programem festiwalu muzycy pod batutą kapelmistrza Roberta Fijałkowskiego zaprezentowali musztrę paradną.
Wszystkie zespoły wzięły udział w defiladzie przez miasto Żagubica spod Muzeum do Letniej Głównej Sceny Vrela Mlave.
- Nasza orkiestra składająca się z 26 muzyków świetnie prezentowała się w swoich czerwonych i granatowych koszulkach oraz pięknych  białych kapeluszach, które dodawały im elegancji i szyku – relacjonują członkowie MOD.

Grupa brała również udział w koncercie głównym, podczas którego zaprezentowała różnorodny repertuar: od utworów Jacoba de Hana po muzykę współczesną. Nie zabrakło również akcentu wokalnego wśród utworów orkiestrowych. Piosenkę "Zwiędłe liście‘’ z towarzyszeniem orkiestry wykonała Agnieszka Kardas. 
Występy piotrkowskiej Miejskiej Orkiestry Dętej  nagrodzone zostały  gromkimi brawami i spotkały się z dużym entuzjazmem oraz uznaniem. Publiczność zaskoczona była różnorodnością wykonywanych utworów, które wielokrotnie były bisowane.

Na specjalne życzenie lokalnych władz muzycy zagrali na patio hotelowym przed kolacją pożegnalną. Wówczas wykonali utwory muzyki filmowej, m.in.: „My heart will go on” z filmu Titanic.
← powrót