Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

„Pierwsza Linia”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
„Pierwsza linia” to tytuł i idea wystawy, która od wielu lat jest prezentowana w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie. Wernisaż tegorocznej edycji odbędzie się w piątek (9.11).
Dotychczas kuratorem wystaw był dyrektor galerii Stanisław Piotr Gajda. W tym roku po raz pierwszy postanowił przekazać swój projekt kuratorski Julii Kurek stawiając ją na pierwszej linii. Projekt prezentowany był zawsze w listopadzie.
- Listopad to miesiąc szczególny. Zaczyna się od Święta Zmarłych, co skłania nas do refleksji nad czasem i przemijaniem. Uświadamiając sobie, jak kruche jest nasze życie. W sztuce szukamy pocieszenia i trwałości  – wspomina Piotr Gajda. 
Czy tego roczna edycja będzie kontynuacją tej myśli? Warto przyjść by się przekonać.

Do wystawy zostali zaproszeni: Filip Dowjat, Tomasz Drewicz, Bartek Jarmoliński, Kopczyński & Kopczyńska, Joanna Pałka, Anna Sieradzka-Kubacka, Aleksandra Szczodry, Andrzej Witczak, Leszek Żurek. Podczas wernisażu możemy spodziewać się działania na żywo. Wystawa obejmuje prezentacje fotografii, malarstwa, obiektów oraz wideo.
Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 19.00 w siedzibie ODA, przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa będzie czynna do 2 grudnia br.
 
← powrót