Piotrkowianie z wizytą w Opolu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
zdjęcie
„Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy” to tytuł projektu realizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Piotrkowianie uczestniczący w projekcie odwiedzili opolan.
Program wizyty w 800-letnim Opolu przygotowała grupa projektowa Centrum Edukacyjno – Informacyjnego „Senior w Opolu”, która bierze udział w projekcie. Blisko pięćdziesięciu mieszkańców naszego miasta wzięło udział w wyjazdowych warsztatach artystycznych w Opolu.

Podczas wizyty piotrkowianie zaprezentowali swoje prace plastyczne i fotograficzne, inscenizację o historii Piotrkowa, jak również zorganizowali happening. W ramach odwiedzin zwiedzili także Wzgórze Uniwersyteckie, Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Piosenki Polskiej, a także brali udział w warsztatach prowadzonych przez instruktorów OEA. W napiętym programie znalazł się  także  czas na nocne spacery po Starym Mieście i grę miejską, które dostarczyły dużo wiedzy o historii Opola.

- Gospodarze zaopiekowali się nami niezwykle serdecznie. Okazało się, że Piotrków Trybunalski i Opole dzieli prawie dwieście kilometrów, ale łączy miłość do rodzinnego miasta, zamiłowania artystyczne i troska o seniorów oraz młode pokolenie - opowiada Liliana Adaszek, kierownik OEA MOK, zaznaczając że już jesienią grupa Opolan odwiedzi nasze miasto, aby uczestniczyć w obchodach 800-lecia trybunalskiego grodu.

Projekt został dofinansowany ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
← powrót