Dzisiaj: Piątek 29 maja 2020

POK koncertowała w Vienne

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
zdjęcie
Piotrkowska Orkiestra Kameralna reprezentowała nasze miasto na festiwalu „Euromusic”, który na początku września odbył się w naszym francuskim mieście partnerskim Vienne.
Na festiwalu zagrały zespoły z miast partnerskich Vienne. Oprócz reprezentantów Piotrkowa Trybunalskiego wystąpiły zespoły z Armenii, Słowenii, Niemiec oraz Włoch. W ramach festiwalu Piotrkowska Orkiestra Kameralna zagrała aż 5 koncertów.

Artyści z naszego miasta wystąpili m.in. w domu spokojnej starości, sali salle des Fetes de Vienne, starożytnej rzymskiej Świątyni Augusta i Liwii oraz sali salle d’animation rurale de honas w St. Prim.
Muzycy z Piotrkowa zaprezentowali utwory muzyki klasycznej zarówno zagranicznych kompozytorów, jak i polskich artystów. Była także okazja zagrać utwory polskiej muzyki ludowej.

Festiwal „Euromusic” zakończył koncert w „La ferme” a Malissol. Utwory zaprezentowane przez Piotrkowską Orkiestrę Kameralną pokazały kunszt wykonawców – a ostatni utwór, błyskotliwe „Hora Staccato” sprawiło, że artyści zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.
Na sam koniec festiwalu, z inicjatywy organizatorów, wszyscy wykonawcy z miast partnerskich połączyli swoje siły i w brawurowy sposób wykonali „Libertango” Astora Piazolii. Po raz kolejny muzycy udowodnili, że muzyka jest uniwersalnym językiem znoszącym wszystkie bariery.
← powrót