Dzisiaj: Poniedziałek 22 paździenika 2018

Rajdowe życie „trzynastki”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
zdjęcie
„Prażony ziemniak” i „Płomyk Pamięci” – to nazwy dwóch  rajdów, jakie odbyły się tej jesieni na terenie Piotrkowa. Wśród uczestników nie zabrakło członków koła turystycznego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 13.
Uczniowie „trzynastki” korzystając z ostatnich pogodnych dni tego roku nadal wybierają aktywną formę wypoczynku m.in. poprzez uczestnictwo w rajdach organizowanych na terenie naszego miasta.

We wrześniu uczniowie z klas trzecich wzięli udział w rajdzie „Prażonego ziemniaka” organizowanym przez Piotrkowskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. Trasa rajdu wiodła nowymi obwodnicami  Piotrkowa, którym całkiem niedawno nadano nowe nazwy „Aleja Concordii” i „Aleja 800-lecia Piotrkowa”.
- Przy okazji długiego spaceru nasi uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawostek z historii Piotrkowa a na koniec skosztować prażonych ziemniaków - relacjonują pedagodzy z SP nr 13, dodając.
- Z kolei w październiku nasi uczniowie zdobyli II miejsce w konkursie topograficzno – historycznym pt. „Zasłużeni mieszkańcy Piotrkowa”, który odbył się podczas rajdu  „Płomyk Pamięci”.

Udział w „Płomyku” był cenną lekcją historii dla wszystkich  uczestniczących dzieci, które nie tylko posprzątały mogiły nieznanych żołnierzy, ale także wysłuchały pogadanki o  tematyce historycznej związanej z tym miejscem.
 
 
← powrót