Rozstrzygnięcie XII Festiwalu Klarnetowego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
zdjęcie
Znamy laureatów 12 edycji  Festiwalu Klarnetowego. W sobotę (13.05) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, zakończone koncertem zwycięzców.
Przesłuchania odbywały się w dniach 9-13 maja. Przez pięć dni zaprezentowało się 163 solistów i 32 zespoły, rywalizujące w ramach czterech grup. W sobotę (13.05) nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych klarnecistów.

W grupie pierwszej wśród solistów pierwsze miejsce przyznano ex aequo: Filipowi Buhl oraz Mikołajowi Chlebickiemu. W tej samej grupie najlepszym zespołem został duet: Blanka Folgart i Filip Buhl.
W drugiej grupie najlepszym solistą został Krzysztof Galbarczyk, zaś zespołem trio  „B.A.F. się”( Blanka Folgart, Aleksander Skonieczny, Filip Buhl).
Trzecia grupa wyłoniła zwycięzcę w osobie Szymona Emila Parulskiego. Zaś z zespołów najlepsze w tej kategorii okazało się trio, w skład którego weszli: Tomaszuk, Władysław Lech, Krzysztof Galbarczyk.
W ramach czwartej grupy nie przyznano pierwszej nagrody, za to dwie drugie dla Agaty Piątek i Wojciecha Przyborowskiego. Najlepszym zespołem w tej grupie okazało się  trio w składzie: Bartosz Jawor, Tomasz Piątek, Dominik Domińczak

Ponadto przyznano Nagrodę Wizytatora Regionu Łódzkiego za uzyskanie najlepszego wyniku spośród uczniów szkół Regionu Łódzkiego dla duetu z ZSM w Łodzi w składzie: Maksymilian Błaszczyński i Krzysztof Wrona.  
Przyznano również nagrodę dla najwyżej ocenionego zespołu dla trio: Jan Tomaszuk, Władysław Lech, Krzysztof Galbarczyk oraz nagrodę GRAND PRIX dla Szymona Emila Parulskiego.

Zwieńczeniem festiwalu był koncert zagrany przez laureatów.
← powrót