„Rubinowa Hortensja” z Olgą Bończyk

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
zdjęcie
Za nami 49. Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję”. Laureatów poznamy w sobotę (9.11), podczas koncertu finałowego. Gwiazdą wieczoru będzie Olga Bończyk.
Nazwiska laureatów 49. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję” poznamy w czasie sobotniego koncertu finałowego. Jury po rozpoznaniu i ocenie prac pisarzy amatorów przyzna nagrody: I nagroda - 2.000 zł; II nagroda - 1.500 zł; III nagroda - 1.000 zł. Zwieńczeniem uroczystej gali będzie recital Olgi Bończyk „Piosenki z klasą”.

Olga Bończyk to polska aktorka teatralna, filmowa i wokalistka. Ukończyła wrocławską Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; Rampa, „Roma”, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatrem impresaryjnym Ale! Teatr i teatrem „Capitol” w Warszawie. Wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami, m.in. „Piąta rano” i „Piosenki z klasą”.

Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję” dla wielu pisarzy był startem w życie literackie. Jego początki sięgają roku 1965, kiedy to do redakcji „Gazety Ziemi Piotrkowskiej” zgłosił się piotrkowianin Jerzy Sobczyk, pracujący już wówczas w Zarządzie Wojewódzkim Związku Młodzieży Socjalistycznej w Łodzi z propozycją organizacji konkursu literackiego dla młodych. W maju 1965 roku Zarząd Wojewódzki ZMS w Łodzi i redakcja „Gazety Ziemi Piotrkowskiej” przy pomocy wydziałów kultury Urzędów w Łodzi i w Piotrkowie zorganizowały Turniej Jednego Wiersza. Konkurs został poparty także przez Związek Literatów Polskich oraz przez wybitnego poetę Stanisława Czernika, który został przewodniczącym jury. Do turnieju w Piotrkowskim Domu Kultury przystąpiło 13. poetów z Łodzi i okolic, w tym również z Piotrkowa. Pierwszą nagrodę i upominek w postaci „Głowy Wawelskiej” otrzymał poeta Andrzej Biskupski, dziś ceniony krytyk literacki. Piotrkowski Turniej Jednego Wiersza zapoczątkował Ogólnopolski Konkurs o „Rubinową Hortensję”.

Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w Mediatece 800-lecia (ul. M. Curie-Skłodowskiej 3). Uwaga! Na uroczystą galę wstęp tylko za okazaniem wejściówek, które można otrzymać w dziale animacji piotrkowskiej książnicy.
← powrót