Dzisiaj: Poniedziałek 24 czerwca 2019

Secesyjna wystawa w Muzeum

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
zdjęcie
„Secesja - piękno nieprzemijające” – tak brzmi tytuł nowej wystawy, którą będzie można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Wernisaż zaplanowano w niedzielę (17.03) o godz. 15:00.
Unikalna w skali kraju kolekcja przedmiotów secesyjnych należy do cenionego chirurga angiologa dr n. med. Andrzeja Papiewskiego, którego zamiłowanie do sztuki zaowocowało stworzeniem wyjątkowych i cennych kolekcji.

Wśród kolekcjonowanych przedmiotów należy wymienić: przedmioty secesyjne, kolekcje wiecznych piór dedykowanych Polsce i Polakom, medale o tematyce łódzkiej, odznaczenia i medale medyczne oraz grafiki i rysunki.
Prezentowana wystawa, ukazuje przedmioty wywołujące najsubtelniejsze wrażenia, budzące refleksje o ulotności i kruchości życia.
Ekspozycja prezentowana będzie do końca maja 2019 r.

Dr Andrzej Papiewski jest absolwentem podyplomowych studiów w Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie na kierunku: rysunek sztuki i antyków. W roku 2005 otrzymał Honorową Nagrodę Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunina-Borkowskiego.
Jest członkiem Łódzkiego Klubu Kolekcjonerów, Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór oraz członkiem honorowym Rotary Club Łódź-Centrum.
Wspiera działalność Stowarzyszenia Muzealników Polskich Oddział w Łodzi. Pełni też funkcję wiceprezydenta Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
← powrót