Siostra Angelika Zofia Renke - wystawa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
zdjęcie
„Oddana Łasce Bożej siostra Angelika Zofia Renke OP - mniszka dominikańska” – tak brzmi tytuł wystawy Piotra Stefaniaka, która od niedzieli (19.03) będzie dostępna w galerii „Śnieżne Krużganki”.
- Wystawa poświęcona została jednej z najwybitniejszych polskich mistyczek, pochodzącej z Piotrkowa. Odczuwała ona mistyczną więź z Bogiem a o wszystkich duchowych przeżyciach pisała w swoim dzienniku, rozważaniach i listach - opowiadają pracownicy Centrum i zapraszają na wystawę,  która przybliży postać piotrkowskiej dominikanki.

13 lipca 1935 r. Zofia Irena zgłosiła się do klasztoru Dominikanek Klauzurowych w Świętej Annie, a 24 września wstąpiła do zakonu.  15 maja 1940 r. otrzymała nowe imię – Tradita Gratiae Dei (Oddana Łasce Bożej). 21 czerwca 1941 r. Angelika Maria (Zofia) usłyszała od Jezusa „Możesz czerpać ze wszystkich skarbów Mojego życia, męki i śmierci”. Zapisała, że 11 października 1941 roku Bóg pozwolił na to, by jej dusza „dotknęła” Go. W tym czasie wyrzekła się wszystkiego, co materialne i podkreślała, że daje jej to wielkie szczęście i pokój.
Wystawa prezentowana będzie do 29 marca. Wstęp wolny.
← powrót