Budżet obywatelski

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

EDYCJA 2018

Od poniedziałku (10.07) startuje nowa edycja budżetu obywatelskiego 2018. Propozycje inwestycji piotrkowianie mogą zgłaszać do połowy sierpnia. Zachęcamy do składania wniosków.
Pod koniec czerwca weszła w życie nowa uchwała dotycząca budżetu obywatelskiego 2018. Poprzednia została zakwestionowana przez służby wojewody m.in. z powodu ograniczenia wiekowego osób zgłaszających projekty i biorących udział w głosowaniu do 16 roku życia.
W nowej uchwale nie ma już ograniczenia wiekowego. Oznacza to, że wszyscy piotrkowianie mogą zarówno zgłaszać projekty, jak i brać udział w głosowaniu. Pozostałe zasady nie uległy zmianie.

Do podziału na inwestycje przeznaczono 1 mln 200 tys. zł. Na każdy z czterech rejonów po 200 tys. zł. Piotrkowianie mogą zgłaszać także propozycje projektu ogólnomiejskiego, który jest nowością w tym roku. W tej puli czeka aż 400 tys. zł.

Projekt rejonowy może zgłosić grupa co najmniej 15 osób, zaś ogólnomiejski co najmniej 60 osób. Zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego 2018 i wygląda następująco:
- 10 lipca - 14 sierpnia  – przyjmowanie wniosków
- 16 sierpnia - 8 września – ustalenie ostatecznej listy projektów przez Zespół Opiniujący
- 10 września - 24 września – przeprowadzenie głosowania nad propozycjami projektów
Ogłoszenie wyników konsultacji oraz ustalenie listy zwycięskich projektów do budżetu obywatelskiego 2018 nastąpi w październiku.

Zagłosować będzie można w sposób tradycyjny (w wyznaczonych lokalach) poprzez wypełnienie karty do głosowania, bądź w formie elektronicznej za pośrednictwem stron www.piotrkowianiedecyduja.pl.
W tym roku każdy będzie mógł oddać jeden głos na projekt rejonowy oraz jeden głos na projekt ogólnomiejski.

Projekty do budżetu są przyjmowane w wersji papierowej w Biurze Obsługi Mieszkańców (ul. Szkolna 28 i Pasaż Karola Rudowskiego 10), bądź elektronicznej za pośrednictwem strony www.piotrkowianiedecyduja.pl.


budżet obywatelski 2018

Załączniki artykułu

UCHWAŁA NR XXXIX/496/17 (pobrań: 577)
Formularz zgloszeniowy (pobrań: 429)