Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

100 miejsc parkingowych na Działkowej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
zdjęcie
Za kilka dni rozpocznie się przebudowa ulicy Działkowej. Na modernizowanej drodze pojawi się ponad 100 miejsc parkingowych.
Ulica zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Garbarskiej do ulicy Sulejowskiej. W ramach prac podziemnych zostanie przeprowadzone odwodnienie. Z kolei w zakresie prac drogowych znalazła się przebudowa jezdni, chodników oraz zjazdów, po obu stronach ulicy.
- Na odcinku około 130 metrów od ulicy Sulejowskiej znajduje się fragment drogi pokryty tzw. trylinką, w miejsce której zostanie ułożona kostka betonowa – informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, wyjaśniając. – W tym miejscu występuje „kolizja” z gazociągiem, a zastosowanie kostki ułatwi dostęp do rurociągu na wypadek ewentualnej awarii.

Dla poprawy bezpieczeństwa na ulicy pojawi się „próg zwalniający” z kostki betonowej. Ponadto plan remontu zakłada wyznaczenie ponad stu miejsc parkingowych. Zatoki pojawią wzdłuż całego remontowanego odcinka oraz na placu przy skrzyżowaniu ulicy Działkowej z Garbarską.

Jednocześnie na ulicy Działkowej prowadzona jest inwestycja związana z wymianą oświetlenia ulicznego. Po jej zakończeniu stare latarnie zostaną wymienione na energooszczędne lampy ledowe. Prace drogowe mają potrwać około dwóch miesięcy.
← powrót