550-lecie Parlamentaryzmu RP - program

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
zdjęcie
5 i 6 października Piotrków Trybunalski będzie gospodarzem obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Przedstawiamy program wydarzeń.
Na piątek zaplanowano uroczystości oficjalne z udziałem najwyższych władz państwowych w tym z Marszałkiem Sejmu oraz Marszałkiem Senatu, natomiast w sobotę część kulturalno-rozrywkową.

5 października obchody rozpoczną się od mszy świętej, która o godz. 11:00 rozpocznie się w kościele pw. św. Jakuba. Na czas mszy świętej do fary – zgodnie z tradycją historyczną – z kościoła oo. Jezuitów przeniesiony zostanie obraz Matki Bożej Trybunalskiej, patronki polskich parlamentarzystów.
Po eucharystii około godz. 13:00 zaplanowano odsłonięcie pamiątkowej tablicy 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Ostatnim punktem oficjalnych uroczystości będzie konferencja naukowa w Centrum Idei „Ku Demokracji” z udziałem m.in. członków Rady Naukowej Kancelarii Sejmu.

W sobotę o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta odbędzie się jeszcze posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, natomiast od godz. 12:00 rozpoczyna się część rozrywkowa obchodów. Wówczas w Rynku Trybunalskim odbędzie się piknik historyczny.
O godz. 16:00 na placu Kościuszki rozpocznie się część koncertowa. Na początek wystąpią lokalni artyści, a o godz. 18:00 zagra podbijający listy przebojów zespół Baranovski, którego liderem jest piotrkowianin Wojciech Baranowski.
O godz. 19:15 wystąpi gwiazda wieczoru – Kamil Bednarek.
Na koniec – wisienka na torcie – wielki multimedialny show z udziałem laserów, ekranów wodnych, ledowych fontann, płonących żywym ogniem palm, a to wszystko przy dźwiękach  oszałamiającej muzyki w wykonaniu skrzypaczki Katarzyny Szubert.


← powrót