Absolwencie warto zostać w Piotrkowie!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
zdjęcie
"Absolwencie, co dalej?" - to tytuł konferencji, jaką dziś (15.05) zorganizowano na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie skierowane było do absolwentów szkół, doradców zawodowych oraz kadry akademickiej.
Dróg kształcenia i rozwoju jest wiele. Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo dynamiczny i zmienny, co dodatkowo utrudnia młodzieży wybór właściwej ścieżki kariery. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Odpowiedzi na to pytanie szukano podczas dzisiejszej konferencji zatytułowanej: „Absolwencie, co dalej?”.

W trakcie debaty poruszono głównie kwestie dotyczące: powiązania kształcenia z potrzebami rynku pracy oraz form wsparcia młodzieży w rozwoju umiejętności i kompetencji związanych z potrzebami rynku pracy. Podczas konferencji wystąpili m.in. przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, Powiatowego Urzędu Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Piotrkowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej „Euro-Centrum” oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Piotrkowie.

Jednym z prelegentów był także prezydent Krzysztof Chojniak, który przedstawił Piotrków Trybunalski jako miejsce, w którym warto mieszkać i pracować. Zebrani zapoznali się z aktualną ofertą inwestycyjną oraz działaniami podejmowanymi przez Urząd w celu zachęcenia młodych ludzi do pozostania w Piotrkowie. Przy okazji prelekcji słuchacze poznali profile działalności największych piotrkowskich firm produkcyjnych. Na koniec prezydent zaprosił zebranych do czynnego udziału w wydarzeniach organizowanych w roku 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 550-lecia Parlamentaryzmu RP, który tworzył się w Piotrkowie.
Konferencję zamknęły warsztaty zatytułowane „Absolwencie, co dalej?”.
← powrót