Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Asnyka i Rzemieślnicza na półmetku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
zdjęcie
Pierwsza warstwa asfaltu leży już na ulicy Asnyka. Z kolei na Rzemieślniczej zakończono prace podziemne – po blisko trzech miesiącach modernizacji widać wyraźne postępy prac.
Z ulicy Asnyka zniknęła tzw. trylinka, a w jej miejsce pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. W ramach remontu wybudowano na ulicy zatokę postojową, a obecnie trwa przebudowa chodnika. Na drugiej z modernizowanych ulic zakończono prace podziemne, a już wkrótce rozpoczną się prace stricte drogowe.
- Bardziej zaawansowany etap prac jest widoczny na ulicy Asnyka - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i wyjaśniają.
- Roboty zostały tak skoordynowane, aby ulica Asnyka - wraz z nadejściem nowego roku szkolnego - była przejezdna. Na drodze położono pierwszą warstwę asfaltu, aby rodzice mogli bezpiecznie dowieźć swoje „pociechy” do Szkoły Podstawowej nr 5.

Przebudowa ulicy Rzemieślniczej i Asnyka to przykład kolejnej kompleksowej inwestycji, w ramach której została uwzględniona przebudowa sieci podziemnych i części drogowej. W ulicach zmodernizowano kanalizację sanitarną i wodociąg oraz wybudowano kanalizację deszczową. Dodatkowo inwestycja na Rzemieślniczej wymagała usunięcia drzew kolidujących z sieciami. Zwieńczeniem prac na obydwu drogach będzie wylanie 3 warstw asfaltu, montaż oświetlenia ledowego oraz nasadzenia zieleni.
← powrót