Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Bezpieczniej po 23.00

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
zdjęcie
O pozytywnych efektach ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu podczas konferencji prasowej mówili przedstawiciele służb mundurowych i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Kilka dni temu minęły trzy miesiące od wprowadzenia w Piotrkowie nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach 23-6. Podczas spotkania z mediami podsumowano pierwsze efekty wprowadzenia nowych regulacji.

- Sprzedawcy stosują się do nowych przepisów. Nie docierają do nas żadne sygnały o sprzedaży alkoholu w porze nocnej – mówiła podczas konferencji Gabriela Burzyńska, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podkreślając, że do Komisji wpływają wyłączenie pozytywne sygnały dotyczące wprowadzenia ograniczenia nocnej sprzedaży.
- Takie głosy dochodzą do nas od zwykłych piotrkowian, osób mieszkających w pobliżu miejsc gdzie alkohol w nocy był sprzedawany, ale także osób współuzależnionych – wyliczała Gabriela Burzyńska.
- Dzięki wprowadzeniu dodatkowego obostrzenia wyeliminowaliśmy problem „dopijania” osób wracających w nocy z imprez – dodał Tadeusz Buliński, członek MKRPA.

Podczas konferencji podinspektor Artur Wnuk, naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej Policji potwierdził, że wprowadzenie ograniczenia przełożyło się na zmniejszenie nocnych interwencji funkcjonariuszy.
- Nowe przepisy obowiązują od końca maja. Już w czerwcu odnotowaliśmy o 20 procent mniej interwencji niż w identycznym okresie poprzedniego roku w stosunku do osób będących pod wpływam alkoholu – przybliżał statystyki Artur Wnuk.
Choć jak podsumował Jacek Hofman, Komendant Straży Miejskiej, to nie o statystyki tak naprawdę chodzi.
- Najważniejsze jest to, że zwiększyło się poczucie bezpieczeństwa. Wracający w godzinach późnowieczornych nie napotykają już grupek pijanych osób. Pozytywną zmianę zachowań osób wracających z nocnych imprez dostrzegają również dyżurni monitoringu miejskiego.
← powrót