Był Zarząd, będzie Sejmik

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
Piotrków Trybunalski gościł wczoraj (13.10) Zarząd Województwa Łódzkiego, który odbył w mieście wyjazdowe posiedzenie. Marszałek zapowiedział również zorganizowanie u nas Sesji Sejmiku Województwa.

- Spotykamy się na wyjazdowym posiedzeniu Zarządu Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Chcemy w ten sposób nawiązać do historii tego miasta, w którym tworzył się polski parlamentaryzm. Dla podkreślenia tych tradycji przymierzamy się do zorganizowania w Piotrkowie Sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego – tymi słowami Witold Stępień, Marszałek Województwa rozpoczął wczoraj (13.10) wyjazdowe posiedzenie Zarządu Województwa Łódzkiego, które zorganizowano w Starostwie Powiatowym.

Podczas obrad poruszano tematy dotyczące: planu przeciwdziałania depopulacji w województwie łódzkim, Zalewu Sulejowskiego, inwestycji i remontów dróg wojewódzkich w powiecie piotrkowskim oraz realizacji świadczeń zdrowotnych na terenie powiatu piotrkowskiego.
Obrady zakończyły się podpisaniem listu intencyjnego dotyczącego wzajemnej współpracy w zakresie realizacji polityki zdrowotnej w Regionie Piotrkowskim.

Drugą część posiedzenia zaplanowano w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Tutaj odbyła się konferencja prasowa, podczas której omawiano możliwości pozyskania pieniędzy z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Nie zabrakło także akcentu miejskiego. Obecny na posiedzeniu wiceprezydent Andrzej Kacperek opowiedział o planach miasta na dalsze pozyskiwanie pieniędzy z funduszy unijnych.
– Chcemy je przeznaczyć m.in. na projekt „Młode Stare Miasto” i „Smart City, czyli inteligentne miasto”, zakup nowych autobusów MZK oraz dalszą poprawę jakości i bezpieczeństwa na piotrkowskich drogach, chociażby poprzez przebudowę skrzyżowań – wyliczał wiceprezydent.

← powrót