Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Części do Maserati z Piotrkowa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
zdjęcie
Marki Maserati, Mercedes, Fiat, Dacia oraz Alfa Romeo łączy Piotrków Trybunalski. To za sprawą firmy Cooper Standard, w której produkowane są elementy do tych samochodów.
Cooper Standard Automotive to wiodący światowy dostawca systemów i komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego: systemów uszczelnień, systemów paliwowych i hamulcowych. Historia zakładu zaczyna się w latach dziewięćdziesiątych od małego projektu, jednego klienta, kilku pracowników i maszyn.

Dziś Cooper Standard to znacząca piotrkowska firma produkcyjna, która jest częścią dużej korporacji amerykańskiej. Firma działająca od ponad 20 lat na piotrkowskim rynku zatrudnia obecnie ponad 300 pracowników i jest jednym z największych przedsiębiorstw w naszym mieście.

Ostatnie kilka lat to nieustanna, ale bardzo owocna praca nad współpracą z wymagającymi klientami, rozwojem pracowników, zdobywaniem wiedzy oraz utrzymywaniem wysokich standardów. Zakład bardzo zmienił się także pod względem wizualnym. Jak zaznaczają włodarze przedsiębiorstwa firma planuje kolejne inwestycje oraz poszukuje pracowników.

Przypominamy, że Cooper Standard jest jedną z kilkudziesięciu firm produkcyjnych działających na terenie miasta. Łącznie w przemyśle zatrudnionych jest kilkanaście tysięcy osób. Do największych tego typu przedsiębiorstw oprócz Cooper Standard należą: PIOMA Odlewnia, Famur, Zamet Industry (w trzech firmach działających na terenie Fabryki Maszyn Górniczych zatrudnionych jest łącznie ok. 1700 osób), Haering Polska (ponad 2200 osób), MBL (ok. 540 osób), REAC (ok. 150 osób), Plasimet (ok. 90 osób), Polanik (ok. 115 osób), Haftina (ok. 140 osób), Emerson Polska (ok. 190 osób), Euro-Kerze (ok. 150 osób), Szlachet Stal (ok. 80 osób), Nowalijka (ok. 400 osób), huta szkła "Feniks", Szkło - Dekor (ok. 50 osób) czy dwa browary: Sulimar (ok. 190 osób) i Jan Olbracht.
← powrót