Delegacja z Ness Ziona w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
zdjęcie
W poniedziałek (11.09) w Urzędzie Miasta gościła delegacja z izraelskiego miasta Ness Ziona. Powodem wizyty w Piotrkowie jest podpisanie umowy partnerskiej między obydwoma miastami.
Pod koniec ubiegłego roku podpisano list intencyjny ws. nawiązania współpracy między Piotrkowem a miastem Ness Ziona. W kwietniu br. Rada Miasta wyraziła zgodę na podpisanie umowy partnerskiej. Efektem tych działań jest wizyta w naszym mieście izraelskiej delegacji, w skład której weszli Prezydent Miasta Ness Ziona, Joseph Shvo oraz radna Rady Miasta Zipi Zilbeman. Dziś w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie władz Piotrkowa z przybyłymi gośćmi. Celem wizyty jest podpisanie dokumentów formalizujących współpracę pomiędzy miastami.

Podczas poniedziałkowych rozmów przedstawiono izraelskiej stronie gospodarczy potencjał Piotrkowa, a także scharakteryzowano profile największych firm prowadzących działalność w naszym mieście. Przybliżono również historię miasta oraz dzieje piotrkowskiej społeczności żydowskiej, która przez wiele lat współtworzyła lokalną, wielokulturową społeczność.

Wizyta izraelskiej delegacji nie jest przypadkowa. Już we wtorek (12.09) na Zamku Królewskim zostanie podpisana umowa partnerska między obydwoma miastami. Blisko 50 tysięczna Ness Ziona będzie dziewiątym miastem partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego.

Przypominamy, że zabiegi o podjęcie współpracy z miastem izraelskim wiele lat temu rozpoczęła prof. Dina Feldman, której rodzina pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Ze względu na pamięć o piotrkowianach, którzy pomagali jej rodzinie w czasach okupacji prof. Feldman czuła się zobowiązana, aby utrzymywać kontakt z naszym miastem i podkreślać ważną rolę Piotrkowa w życiu jej rodziny.
← powrót