Dobra jakość powietrza w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
zdjęcie
Nad Piotrkowem Trybunalskim mamy czyste powietrze - tak wynika z badań prowadzonych przez czujniki zainstalowane w minionym tygodniu w naszym mieście.  
Od kilku dni w Piotrkowie działa 20 czujników jakości powietrza. Rozlokowane są na obszarze całego miasta i rejestrują stężenie pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 (tzw. smog).
Dodatkowo czujniki rejestrują takie parametry, jak: aktualna temperatura, wilgotność względna powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne.

- Dotychczas funkcjonowała jedna stacja ustawiona przez ochronę środowiska na Krakowskim Przedmieściu, więc informacje o stanie jakości powietrza były niemiarodajne. Nowe czujniki pojawiły się w różnych rejonach, dlatego teraz otrzymujemy rzetelny obraz czystości powietrza – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik i zwraca uwagę, że dotychczasowe pomiary świadczą o dobrej jakości powietrza.
- Będziemy na bieżąco monitorować sytuację. W przypadku przekraczania norm Straż Miejska będzie podejmować interwencje w tym rejonie. Po pewnym czasie wygenerowany zostanie rówież raport, który da nam odpowiedź o faktycznym stanie jakości powietrza – podkreśla wiceprezydent.

Każdy z mieszkańców może na bieżąco śledzić stan jakości powietrza poprzez stronę www.airly.eu oraz aplikację mobilną na smartfony Airly.
← powrót