Drogowcy na Spacerowej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
zdjęcie
Dobiegają końca roboty instalacyjne związane z przebudową ul. Spacerowej. Na remontowanej części zaawansowane są już także prace drogowe.
Pomimo zmiennej aury modernizacja ulicy Spacerowej sukcesywnie postępuje. Praktycznie zakończony jest już etap związany z przebudową infrastruktury podziemnej. Do wykonania została tylko część sieci kanalizacji sanitarnej przy ulicy Krętej.
- Z uwagi na opracowany projekt wody i kanalizacji na kolejnym odcinku ulicy Spacerowej – w pobliżu Jerozolimskiej – temu samemu wykonawcy zostaną zlecone roboty uzupełniające. Po ich wykonaniu nawierzchnia ulicy zostanie uzupełniona tylko w śladzie prowadzonych robót instalacyjnych – opowiada Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Od kilku tygodni na terenie inwestycji pracują już także drogowcy, którzy układają nowy chodnik z kostki betonowej oraz budują zatoki postojowe. Na zmodernizowanej drodze pojawi się także ścieżka rowerowa oraz nowa nawierzchnia asfaltowa.

Przy skrzyżowaniu ul. Spacerowej z ul. Partyzantów ma powstać rondo. Jego budowa jednak jeszcze się nie rozpoczęła.
- Aby rozpocząć ten etap musimy mieć podpisaną umowę z PGE – Dystrybucja Łódź Teren. Negocjacje prowadzimy już od lipca ubiegłego roku, ale na ostateczny kształt umowy musimy jeszcze poczekać – wyjaśnia Małgorzata Majczyna i dodaje.
- Procedury przyjęte w Lublinie obowiązują wszystkie Oddziały PGE i nie pozwalają na dowolne kształtowanie umów. Wszelkie zmiany proponowane przez samorządy mogą być dokonane w trybie indywidualnych odstępstw.

Przebudowa ul. Spacerowej obejmuje odcinek od ul. Rolniczej do ul. Małej. Zakończenie prac zgodnie z umową to 30 maja, ale na skutek przedłużających się negocjacji z PGE wykonawca złożył wniosek o zmianę terminu do połowy lipca.
← powrót