Duża inwestycja przy „piątce”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
Boisko, bieżnia, skocznia, ogrodzenie oraz miasteczko ruchu drogowego – to zakres inwestycji, która realizowana jest przy Szkole Podstawowej nr 5.
Przebudowa placu przed szkołą rozpoczęła się od infrastruktury podziemnej związanej z wykonaniem odwodnienia nowego boiska. Następnie przystąpiono do budowy nowej infrastruktury.

Zdemontowane zostało ogrodzenie od strony ul. Geodezyjnej. Wzdłuż ogrodzenia rozpoczęła się także budowa nowej bieżni oraz skoczni do skoku w dal. Z kolei nowoczesne boisko powstanie w miejscu starego trawiastego placu do gry. W tym miejscu rozpoczęły się już pierwsze prace ziemne.
- Wszystkie elementy zostaną wykonane z bezpiecznej poliuretanowej nawierzchni, która będzie chroniła przed negatywnymi skutkami ewentualnych upadków – podkreślają magistraccy urzędnicy i dodają, że w przebudowanej przestrzeni przed szkołą wykorzystane zostanie także asfaltowane boisko, które do tej pory pełniło funkcję głównego placu do gier.
- W tym miejscu urządzone zostanie miasteczko ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że to już kolejna inwestycja związana z budową infrastruktury rekreacyjno-sportowej przy placówkach oświatowych. Nowoczesne boiska powstają także przy Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2, a w Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na budowę strefy rekreacji przy „Ekonomiku”.
← powrót