Ferie w mieście

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
zdjęcie
Rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie będą odpoczywać od zajęć szkolnych, a dzieci spędzające dwa tygodnie w mieście mogą skorzystać z szerokiej oferty kulturalno-sportowej.
200 dzieci bawi się na półkoloniach, które organizowane są przez świetlicę „Bartek”. Zajęcia dla dzieci prowadzi także Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Pracownicy MOK dodają, że dzieci mogą wejść na spektakl za okazaniem wejściówek:
- na spektakl 12 lutego, godz. 11.00 – „Księżniczka na ziarnku grochu” - wejściówki do odbioru od 5 lutego 2019 roku w informacji MOK, al. 3 Maja 12,
- na spektakl 19 lutego, godz. 11.00 – „O rybaku i złotej rybce” - wejściówki do odbioru od 12 lutego 2019 roku w informacji MOK, al. 3 Maja 12.

Plastyczne zajęcia dla dzieci organizuje także Ośrodek Działań Artystycznych. Dziś rozpoczęły się warsztaty „Portret na 5 sposobów”, a w przyszłym tygodniu ODA zaprasza na zajęcia „Malarstwo według impresjonistów”, podczas którego będzie można stworzyć obraz olejny.

W drugim tygodniu ferii bogaty program zajęć, wykładów oraz warsztatów z różnych dziedzin życia przygotowała piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne techniką jednej odbitki oraz zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, warsztaty historyczne, kaligrafii a także wykład popularno-naukowy.

Tradycyjnie bardzo szeroką ofertę bezpłatnych zajęć sportowych przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przez dwa tygodnie organizowane będą zawody w różnych sportowych dyscyplinach m.in. siatkówkę, piłkę nożną i tenis stołowy. Zaplanowano także turnieje szachowe i zajęcia taneczne (szczegóły TUTAJ). 

Promocyjne ceny będą także obowiązywać na lodowisku oraz krytych pływalniach. Za godzinę jeżdżenia na łyżwach dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego w godzinach 8:00-18:00 zapłacą 2 złote.
Z kolei za godzinę pływania na basenie przy ul. Belzackiej dzieci zapłacą 3 zł, a na basenie przy ul. Próchnika 2 zł.
← powrót