Finał „Drogi do Niepodległej…”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
zdjęcie
W środę (10.10) w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbył się finał konkursu historycznego „Drogi do Niepodległej - w 100-lecie roku 1918”. Wśród laureatów znalazła się uczennica I Liceum Ogólnokształcącego .
W finale spotkali się najlepsi uczniowie szkół średnich i podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz pięciu powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego, opoczyńskiego oraz tomaszowskiego. Uczestnicy etapu centralnego zostali wyłonieni podczas pierwszego etapu zorganizowanego w każdym powiecie.
Organizatorem wydarzenia był Wydział Filologiczno-Historyczny piotrkowskiej filii UJK.

- Podziw wzbudził wysoki poziom wiedzy uczestników konkursu. Znajomość faktów związanych z odzyskaniem Niepodległości, wydarzeniem tak ważnym dla Piotrkowa Trybunalskiego, była godna pozazdroszczenia zarówno wśród uczniów szkół podstawowych, jak i średnich – podsumowują organizatorzy konkursu.

Nagrody młodym pasjonatom historii wręczyli prezydent Krzysztof Chojniak, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego dr hab. Jacek Bonarek oraz Dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych dr hab. Janusz Budziński.

Spośród 25 finalistów najlepszy okazał się Paweł Śmigiel z II LO w Tomaszowie Mazowieckim. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Węglarska z I LO w Piotrkowie Trybunalskim, zaś na trzecim Krystian Stacharski z ILO w Radomsku.
Kolejne miejsca zajęli: Iza Górna z II LO w Bełchatowie oraz  Michał Dolecki z II LO w Tomaszowie Mazowieckim.
Dodatkowo przyznano wyróżnienie najmłodszej uczestniczce konkursu Annie Grelowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim.
← powrót