Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
3 + 3 =
zdjęcie
W środowe (26.06) popołudnie na stadionie miejskim „Concordia” odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego. Po emocjonującym starciu, w rzutach karnych Unia Skierniewice pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki.
Mecz zgromadził około 500 widzów. Oprócz mieszkańców naszego miasta silną reprezentację kibiców miały oba kluby rywalizujący o Puchar Polski. Piłkarze, mimo panującego upału, stanęli na wysokości zadania, a mecz dostarczył bardzo wielu emocji.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla piłkarzy ze Skierniewic. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Unii dwukrotnie pokonali Patryka Grejbera strzegącego bramki Lechii Tomaszów Mazowiecki i schodząc na przerwę pewnie prowadzili.
Po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Piotr Kornacki, ale kolejne słowo znów należało do Unii. W 79. minucie gola z rzutu karnego zdobył Maciej Wyszogrodzki i zespół ze Skierniewic prowadził 3:1.
Taki wynik utrzymał się aż do końca regulaminowego czasu gry. Kibice Unii już zaczynali świętować, ale wówczas wydarzyło się coś, czego nikt nie mógł się spodziewać. W doliczonym czasie gry Bartosz Snopczyński z Lechii zdobył bramkę kontaktową, a trzy minuty później Kamil Kubiak doprowadził do wyrównania.
Dogrywka nie przynosi żadnych bramek, a o wyniku zdecydowały więc rzuty karne. „Jedenastki” lepiej wykonywali skierniewiczanie, który wygrali ostatecznie 4:3.

Po zakończeniu spotkania odbyła się dekoracja zwycięskiej drużyny. Medale zawodnikom wręczyli wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek i prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i członek Zarządu PZPN Adam Kaźmierczak oraz prezes piotrkowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Sipa.