Harmonogram inwestycji 2018

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
zdjęcie
100 milionów złotych przeznaczy na inwestycje w 2018 roku piotrkowski magistrat. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.
Część tegorocznych inwestycji jest kontynuacją ubiegłorocznych prac. Z tego względu roboty rozpoczęły się już z początkiem stycznia.
Wśród takich inwestycji jest ta największa, czyli budowa mediateki. Na pl. Pofranciszkańskim powstaje nowoczesne centrum nauki i kultury, a zgodnie z harmonogramem prace przy budowie trzykondygnacyjnego obiektu mają potrwać do listopada br.
Na piotrkowskim Podzamczu trwa również budowa dwóch nowych kamienic przy ul. Garncarskiej, w których zamieszka piętnaście rodzin.

Od początku stycznia na ulicach można już także spotkać drogowców. Roboty rozpoczęły się na ul. Kasztelańskiej, łączniku ulic Broniewskiego i Sulejowskiej oraz pętli autobusowej na osiedlu Wierzeje. Z kolei jeszcze w lutym prace powinny wystartować na ul. Sienkiewicza.
Wiosną mają rozpocząć się budowy boisk przy piotrkowskich szkołach: ZSP nr 1 i nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 5. Kolejne modernizacje placów do gier – przy Szkołach Podstawowych nr 2 i nr 11 – zaplanowane są na wakacje.

Jak co roku najwięcej prac drogowych rozpocznie się w okresie wiosenno-letnim. Będą to zarówno duże modernizacje dróg, jak i przebudowy osiedlowych uliczek, chodników i budowy parkingów.
Zaplanowano m.in. przebudowę ulic Działkowej oraz Doroszewskiego, rozbudowę ul. Żeglarskiej i Kolarowej, remont ul. Kostromskiej, wymianę nawierzchni jezdni na ul. Wyspiańskiego, wymianę nawierzchni chodników na ulicach Wojska Polskiego, Staszica, Wroniej i Iwaszkiewicza.
Haromonogram obejmuje także wymianę oświetlenia na oprawy ledowe na osiedlu Wyzwolenia oraz wzdłuż Al. Sikorskiego, Al. Piłsudskiego oraz Al. Kopernika. Na trasie W-Z zaplanowano jeszcze jedną inwestycję. Będzie to wymiana sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kostromskiej i Al. Sikorskiego.
Z kolei we wrześniu zaplanowano kolejne prace związane z projektem „Młode Stare Miasto”, czyli przebudowę ul. Pereca oraz pl. Niepodległości.

Szczegółowy harmonogram zaplanowanych inwestycji można znaleźć poniżej. Prawdopodobnie kolejne inwestycje pojawią się w budżecie miasta przy podziale tzw. "wolnych środków". 

Załączniki artykułu

← powrót