Majchrzak zagra w Australian Open!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
zdjęcie
Kamil Majchrzak osiągnął największy sukces w karierze. Piotrkowianin zagra w pierwszej rundzie prestiżowego Australian Open.
Będzie to pierwszy występ naszego zawodnika w turnieju wielkoszlemowym. Kamil zagra w Australian Open po przejściu trzystopniowych eliminacji. W decydującym spotkaniu dzisiejszej nocy piotrkowianin pokonał Matsa Morainga z Niemiec.

Kamil zagrał kolejny bardzo dobry mecz. W decydujących momentach wykazał się dużą klasą i odpornością psychiczną. Szczególnie pierwszy set był bardzo wyrównany. Kamil obronił aż sześć break pointów. O wyniku meczu zdecydowało jedno przełamanie, które Majchrzak zdobył w czwartym gemie. Przy stanie 5:3 Polak miał problemy z zakończeniem seta, ale wytrzymał napór Niemca i wykorzystał premierową piłkę setową.
Wygrana w pierwszym secie zdecydowała o wyniku całego spotkania. W drugiej odsłonie dominacja Polaka nie podlegała już żadnej dyskusji. Majchrzak aż dwa razy przełamał przeciwnika i pewnie wygrał całe spotkanie. W niecałą godzinę piotrkowianin rozgromił Niemca 6:3, 6:2.

Kamil Majchrzak będzie czwartym Polakiem, który wystąpi w pierwszym turnieju wielkoszlemowym w tym roku. Oprócz piotrkowianina w Australii zagrają: Hubert Hurkacz, Magdalena Linette oraz Iga Świątek.

Przeciwnikiem Kamila w pierwszej rundzie będzie jedna z najwięszych gwiazd światowego tenisa - Kei Nishikori. Japończyk jest obecnie sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w klasyfikacji ATP.
← powrót