Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
6 + 1 =
zdjęcie
Mateusz Górny został mistrzem Polski do lat 18 w biegu na 60 metrów. Złoty medal wywalczył podczas zawodów w Toruniu.
16-letni uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, trenujący pod okiem trenera Łukasza Mantyki, od początku sezonu halowego prezentuje się ze znakomitej strony. Świetną dyspozycję potwierdził podczas Halowych Mistrzostw Polski U18, które odbyły się w Toruniu.
W finałowym biegu piotrkowski zawodnik musiał nie tylko wykazać się dużą szybkością, ale także odpornymi nerwami. W decydującym stracie młodzi zawodnicy popełnili aż trzy falstarty. Mateusz wytrzymał strat, a potem na dystansie nie dał szans rywalom zwyciężając z czasem 6,87 s.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni wcześniej Mateusz Górny pobił rekord województwa łódzkiego w biegu na 60 metrów wśród juniorów młodszych (U-18). Podczas jednego z biegów pokonał dystans w czasie 6.86, co jest wynikiem o zaledwie 0,03 sekundy gorszym od halowego rekordu Polski w tej kategorii wiekowej.
Uczeń ZSP nr 2 miał także okazję zmierzyć się z najlepszymi sprinterami na świecie podczas mitingu Orlen w łódzkiej Atlas Arenie. Piotrkowianin wyrównał tam swój rekord życiowy i zajął ostatecznie 10. miejsce.