Mediateka z wystawami fizycznymi

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
„Nie wahaj się – baw się” oraz „Gdzie wzrok nie sięga” to nowe wystawy edukacyjne, które od czwartku (16.01) można oglądać w Mediatece 800-lecia.
„Gdzie wzrok nie sięga” to wystawa o zjawiskach niewidzialnych dla człowieka. Są one związane z polaryzacją światła, interferencją oraz ultrafioletem i podczerwienią.
Na wystawie można m.in. zobaczyć jak działa ekran LCD, czujka alarmowa, hologram, filtr fotograficzny czy też zwykłe na pozór okulary polaryzacyjne kierowcy.
- Wystawa jest tak zaprojektowana, aby nie tylko podziwiać piękno i niezwykłość tego mało znanego nam niewidzialnego świata, ale również eksperymentować i wyciągać wnioski z przeprowadzanych doświadczeń – mówi Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Z kolei wystawa „Nie wahaj się – baw się” prezentuje różne efekty związane z działaniem wahadeł. Na dwunastu stanowiskach można zaprzyjaźnić się z tym stosowanym od wieków urządzeniem.
- Prezentacje stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form nauki. To przyswajanie nowej wiedzy poprzez zabawę, dzięki czemu nauki ścisłe są bardziej przystępne – zaprasza dyrektor Wojtczak.

Wystawy prezentowane są na I piętrze w Mediatece 800-lecia. Godziny otwarcia:
- poniedziałek-piątek 8:00-19:00 (UWAGA, dla odbiorców indywidualnych wystawy są czynne od 11:00 do 19:00, a dla grup zorganizowanych od 8:00 do 19:00);
 - sobota 11:00-19:00.
Cena biletu: normalny - 10 zł, ulgowy - 7 zł.

Rezerwacja dla grup zorganizowanych pod adresem mailowym: edukacja@biblioteka.piotrkow.pl. Autorami wystaw są dr Bogdan Zajdziński, mgr inż. Krzysztof Horodecki oraz Paula Horodecka.
← powrót