Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Mediateka zgodnie z planem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
zdjęcie
Na pl. Pofranciszkańskim powstaje nowoczesne centrum nauki i kultury. Budowa mediateki przebiega zgodnie z planem.
Nowoczesny obiekt ma być gotowy późną jesienią. Mediateka jest kluczowym elementem programu Młode Stare Miasto, którego celem jest rewitalizacja najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego. Bryła obiektu będzie przypominać otwartą księgę. Ściany budynku będą przeszklone, co pozwoli na stworzenie osi widokowej, która będzie wychodzić na Zamek Królewski.

Budowa na pl. Pofranciszkańskim wystartowała pod koniec ubiegłego roku, a prace są już bardzo zaawansowane. Wyraźnie widoczna jest już bryła obiektu, a obecnie trwają prace przy wykańczaniu elewacji.
W minionym tygodniu na placu budowy gościli radni z czterech merytorycznych komisji Rady Miasta. Na czas wizyty piotrkowskich rajców prace w obiekcie zostały wstrzymane, dlatego radni mogli zapoznać się z aktualnym stanem robót.

- Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem, zarówno czasowym, jak i kosztowym – mówił podczas spotkania wiceprezydent Adam Karzewnik, dodając, że nowoczesna mediateka stanie się wizytówką miasta, ale przede wszystkim szansą rozwoju dla piotrkowian.
- Ta inwestycja da możliwość poszerzania horyzontów, rozwoju pasji oraz umiejętności. Mediateka będzie miejscem spotkań oraz platformą integracji międzypokoleniowej, gdzie zarówno najmłodsi piotrkowianie, jak i dorośli i seniorzy znajdą sferę realizacji własnych zainteresowań.

Obiekt ma trzy kondygnacje. W podziemnej znajdzie się parking, natomiast na parterze i piętrze powstanie centrum nauki, w którego utworzenie miasto chce włączyć piotrkowskie firmy. Ponadto planowana jest interaktywna pracownia przedstawiająca bogate dzieje Piotrkowa, biblioteka z wolnym dostępem do księgozbioru, pracowania eksperymentów i warsztatów, multimedialna aula konferencyjna z funkcją sali kinowej, sala zabaw czytelniczych i edukacyjnych dla dzieci oraz pracownia gier komputerowych.
← powrót